Bilim insanları çekik gözleri uzun kafası bulunan fetüsün sırrına ulaştı. Dünyayı korkutan görüntüler

Ancak uzmanlar, iskeletin çok daha basit bir açıklaması olduğunu belirtiyorlar. Adli antropolog Prof. Dr. Sian Halcrow, iskeletin muhtemelen prematüre bir bebeğe ait olduğunu ve mumyalaşma sürecinin kemiklerin şeklini olağandışı gösterdiğini savunuyor.

Uzun kafatası şekli, doğum sırasında kafatası kemiklerinin birbirine binmesiyle açıklanabilirken, çekik gözlerin nedeni ise göz kapaklarının mumyalaşması sonucu oluşmuş olabilir.

Ayrıca, 24 kaburga yerine 20 kaburga olduğu iddiası da yanlış, zira en alttaki iki kaburga çok küçük olduğu için görünmüyor.

Halcrow, iskeletin 800 yıl öncesine ait olduğunu iddia edenlerin de yanıldığını düşünüyor. Buna göre, bu kadar eski bir iskeletin bu kadar iyi korunması mümkün değil.

Sonuç olarak, internette dolaşan uzaylı iddiaları gerçek dışıdır.

Kolombiya’dan gelen iskelet büyük olasılıkla prematüre bir bebeğe aittir. İskeletin fotoğrafları ilk olarak Josep Guijarro isimli bir radyo programcısı tarafından paylaşıldı.

Guijarro, iskeletin “el cerro de los enanos” (cüceler tepesi) adı verilen bölgede bulunduğunu iddia ediyor ve normal bir insandan farklı olarak 10’ar kaburga kemiği olduğunu öne sürüyor.

Ancak uzmanlar, Guijarro’nun iddialarını reddediyor ve iskeletin anatomisinin mumyalanmış bir insan fetüsüyle uyumlu olduğunu belirtiyorlar.

Bu olay, Eylül ayında Meksika’da bir Kongre oturumunda “uzaylı mumyası” olduğu iddia edilen bazı kalıntıların sunulmasından sonra gelmişti.

Daha sonra yapılan analizlerde, bu kalıntıların uzaylı mumyası olmadığı, hayvan kemiklerinden yapılmış bebekler olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x