Antalya’da renkli görüntüler! Domates yiyip kasa taşıdılar

Kumluca Şehir Stadı’nda düzenlenen yarışmalar, Kumluca ve çevre ilçelerden katılan kadınların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Domates kasası taşıma yarışmasında 3 dakikalık sürede 24 domates kasası taşıyan Zeynep Keyikçi birinci olurken, 21 domates kasası taşıyan Hatice Işık ikinciliği, 17 domates kasası taşıyan Hörü Alkan da üçüncülüğü elde etti. Domates yeme yarışmasında 3 dakikada 1 kilo 362 gram domates yiyen Ayşegül Aydın birinciliğe ulaştı. Ayşe Akyürek 1 kilo 216 gram domates yiyerek ikinci, Mefaret Ünal 1 kilo 178 gram domates yiyerek üçüncü sırada yer aldı.

8 takımın katıldığı halat çekme yarışmasında finalde Kumluca Belediyesi takımıyla Kaşlılar takımı karşılaştı. Zorlu mücadeleyi kazanan Kaşlılar takımı şampiyon oldu.

Domates kasası taşıma yarışmasında birinci olan Zeynep Keyikçi, sera işçisi olduğunu ve her gün sayısız domates kasası taşıdığını belirterek, birinci olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Halat çekme yarışmasının birincisi Kaşlılar takımının kaptanı Saliha Güçlü, her gün serada çalışan kadınların bu kez hünerlerini sergilediğini belirtti. Takımıyla gurur duyduğunu kaydeden Saliha Güçlü, geçen yıl ikinci oldukları yarışmada bu yıl birinciliği kaptırmadıklarını anlattı.

Yarışma sonunda başarılı kadınlara protokol üyelerinin eşleri tarafından çeşitli ödül ve hediyeler verildi. Etkinlikte Kumluca Belediyesi tiyatrocuları Uğur Duran ve Mehmet Karakaya kısa oyunlar sergiledi, müzisyen Tuğba Karakuş ise konser verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x